Sklepy
Mapa dojazdu:

Wyświetl większą mapę
Tagi:
BelgiaBrukselaceliakiaglutenpieczywo bezglutenoweprodukty bezglutenowesklepy bezglutenowesklepy ze zdrową żywnościąsłodycze bezglutenowe
Zobacz również:

Pierwsze wrażenia w podróży po Kaliforni. 

Ogólne
więcej
17.03.2015
Wiesz co zjesz

Restauracja na Placu Konstytucji obiecuje, że zjesz dobrze i świadomie. 

Restauracje
więcej

Bezglutenowy piernik autorstwa mojej mamy, więc najlepszy ;)

Przepisy
więcej
09.01.2015
Warsaw Potato

Warsaw Potato, czyli warszawski ziemniak na Nowym Świecie.

Restauracje
więcej

12.11.2012

DAME NATURE BRUKSELA


Adres:
City 2 Shopping Center, City 2, Etage -1, 16 Rue Nueve, 1000 Bruxelles.
Godziny otwarcia: pon - sob: 10:00 - 18:30
Sklep, który w przełożeniu na język polski oznacza – Matka natura mieści się w centrum Brukseli, na największej handlowej ulicy miasta Rue Neuve w jednym z centrów handlowych City 2 na poziomie -1. W tej okolicy, mimo, że nie jest trudno o sklepy ze zdrową żywnością, warto przyjść na zakupy po artykuły pierwszej potrzeby. A to głównie z uwagi na to, że ten adres ma swoje prawa. Ceny nie należą do niskich, a asortyment nie rzuca na kolana. Wszystko to co znalazłam tutaj, znalazłam też w innych tańszych i lepiej wyposażonych sklepach. Jednak, ponieważ zdarzyć się może, że w ferworze zakupów któryś z celiaków zgłodnieje, warto mieć ten adres w zanadrzu i skorzystać gdy nadejdzie potrzeba.

A co tu kupimy?

Głównie produkty firmy Schär, równie popularne jak w naszym kraju, jednak u nas nieco tańsze.

Poza wyrobami tego producenta, kupić można także ciastka i babeczki firmy Valpiform, których ceny sięgają prawie 5 € i w zwyż za pudełko o wadze od około 200 g do 240g lub francuskiej firmy Les recettes de Celiane w czterech smakach do wyboru za około 4,60€. Te ostatnie nie zawierają pszenicy, glutenu, mleka a dodatkowo na opakowaniu zawarta jest informacja, iż zakład produkcyjny wolny jest od zbóż, glutenu, ryb, orzechów, selera, sezamu, soji, a więc odpowiedni jest dla osób na różnych dietach.

Oprócz ciasteczek w Dame Nature dostać można także batony, wcześniej już przeze mnie opisywane – Eat Natural, które w zależności od rodzaju kosztują od 1,70€ do 2,12€, czyli tu nie przepłacamy, bo ich ceny porównywalne są do tych w Polsce.

Bezglutenowego pieczywa tutaj niestety nie kupimy. Zamiast tego, wybrać można znane wszystkim aż nadto dobrze ryżowe wafle oraz chrupkie pieczywo firmy Les Pains des fleurs za niewiele ponad 3€ za pudełko.

W zasadzie, tak jak napisałam na początku, dobrze wiedzieć, że jest taki sklep w centrum miasta, jednak nie jest on tani, a dodatkowo produkty w nim dostępne są mało różnorodne.
Galeria
Komentarze

Copyright © 2012 GluNoMore
Projekt:
Realizacja: