Sklepy
Mapa dojazdu:

Wyświetl większą mapę
Tagi:
alkohole bezglutenoweberlinceliakiaglutenmąki bezglutenoweNiemcypieczywo bezglutenoweprodukty bezglutenowesklepy bezglutenowesklepy ze zdrową żywnościąsłodycze bezglutenowe
Zobacz również:

Pierwsze wrażenia w podróży po Kaliforni. 

Ogólne
więcej
17.03.2015
Wiesz co zjesz

Restauracja na Placu Konstytucji obiecuje, że zjesz dobrze i świadomie. 

Restauracje
więcej

Bezglutenowy piernik autorstwa mojej mamy, więc najlepszy ;)

Przepisy
więcej
09.01.2015
Warsaw Potato

Warsaw Potato, czyli warszawski ziemniak na Nowym Świecie.

Restauracje
więcej

10.10.2012

BIO COMPANY


Adres:
BIO COMPANY Shop Charlottenburg Gmbh & Co. KG
Wilmersdorfer Str. 107
10629 Berlin
www.biocompany.de
Godziny otwarcia: pon-sob: 08:00 – 21:00 (piekarnia otwiera się od 7:30)
Sklep Bio Company to kolejny sklep sieciowy o profilu eko. Ten opisywany przeze mnie mieści się w dzielnicy Charlottenburg, ale sytuacja wygląda bardzo podobnie w innym mieszczącym się na Bundesallee i jak podejrzewam w pozostałych rozsianych nie tylko w Berlinie ale i całych Niemczech.

 Podobnie jak w innych sklepach bio, i ten skonstruowano w taki sposób, że na sekcję bezglutenową składają się tylko słodycze.

 I tu przyznać trzeba, że wybór jest ogromny choć zdjęcie przedstawia tylko połowę długiego regału: muffinki, wafelki, rożki, rurki, kruche ciasteczka, markizy, biszkopty, ciastka z czekoladą lub bez, z nadzieniem lub bez, pieguski i wiele wiele innych. Rozpiętość cen z kolei, to koszt od 1€ wzwyż.

 Pozostałe bezglutenowe artykuły umieszczono wśród zwykłych, więc znowu trzeba szukać logo przekreślonego kłosa. Kiedy jednak już znajdzie się to czego się szukało, przed oczami roztacza się widok wielu innych możliwości wyboru. Bo rzeczywiście wybór jest ogromny i trudno wyjść z tego sklepu z pustymi rękami.

Rzadko spotykane w polskich sklepach tu panoszą się na półkach: mąki i płatki kasztanowe a także z miłki abisyńskiej nazywanej też tef(f)em, która co ciekawe naturalnie nie zawiera glutenu.

Oprócz tego przeróżne mąki, a wśród nich gryczana, sojowa, kukurydziana, ryżowa, czy z ciecierzycy.

 Sklep oferuje także szeroki wybór pakowanego pieczywa (niestety nie jest wypiekane na miejscu). Ich rodzaje, to biały, z dynią, ziarnami, ciemny itd. W zależności od rodzaju i wielkości ich cena kształtuje się miedzy 4€ a 6€ za bochenek.

 Gdyby jednak ktoś z różnych przyczyn, w tym cenowych, wolał zrezygnować z pieczywa, napewno taniej wyniosą go ryżowe wafle, także w przeróżnych smakach.

W dziale alkoholowym, żadnego celiaka nie tylko nie spotka przykra niespodzianka w postaci braku bezglutenowego piwa, ale okaże się, że tutaj cen nie kształtuje się ze względu na przypadłość zdrowotną. Czyś zdrowy i pijesz zwykłe piwo, czyś chory, płać 0,99€ za butelkę +0,08€ kaucji. Lammsbräu Glutenfrei z alkoholem i bez, to koszt 0,99€(+0,08€) i od razu zaznaczę, że ta pustka w prawym górnym rządku bezglutenowych z alkoholem to moje dzieło;)

 W dziale z makaronami nic zaskakującego się nie znajdzie, podobnie jak w Polsce, tutaj głównie dostępne są makarony ryżowe i z kukurydzy, przy niestety wyższych cenach począwszy od 3€ wzwyż.

 

 

 

 

 

 

 
Galeria
Komentarze

Copyright © 2012 GluNoMore
Projekt:
Realizacja: