Sklepy
Mapa dojazdu:

Wyświetl większą mapę
Tagi:
celiakiaglutenPolskaprodukty bezglutenowesklepy bezglutenowesklepy ze zdrową żywnościąsłodycze bezglutenowewarszawa
Zobacz również:

Pierwsze wrażenia w podróży po Kaliforni. 

Ogólne
więcej
17.03.2015
Wiesz co zjesz

Restauracja na Placu Konstytucji obiecuje, że zjesz dobrze i świadomie. 

Restauracje
więcej

Bezglutenowy piernik autorstwa mojej mamy, więc najlepszy ;)

Przepisy
więcej
09.01.2015
Warsaw Potato

Warsaw Potato, czyli warszawski ziemniak na Nowym Świecie.

Restauracje
więcej

24.09.2012

Zdrowa Żywność


Adres:
Sklep „Zdrowa Żywność”
ul. Złota 11, Warszawa
Godziny otwarcia: pon – pt: 09:30 – 19:00, sob: 10:00 – 15:00
Podróżując po europejskich stolicach, a Warszawa w końcu się do takich zalicza, (choć wiele osób może się z tym niezgodzić) warto znać adresy sklepów w których Ci dotknięci alergią na gluten mogą się zaopatrywać.

Nawet Ci, którzy nie podróżują a po prostu tu mieszkają mogą nagle odkryć w sobie dużego głoda i nieszczęście zejścia na śmierć głodową gotowe. Żeby temu zapobiec warto zapamiętać ten adres – ul. Złota 11 a zatem ścisłe centrum Warszawy, dla tych co pamiętają dodam, że vis a vis dawnego kina Relaks.

Zacznę od minusów, żeby potem przejść już tylko do plusów, które nie ukrywam preferuje. A zatem bezwzględnym minusem jest fakt, że sklep nie posiada strony internetowej, ale może lokalizacja go do tego nie zmusza. Bo i rzeczywiście klientów jest sporo, i to nie tylko takich nie cierpiących glutenu ale i innych, wolących odżywiać się zdrowo, lub bezlaktozy itd.

Zdziwił by się ten, który oceniłby sklep po pozorach które sprawiają jego niewielkie rozmiary. Otóż sklep kryje w swoich zakamarkach przeróżne bezglutenowe smakołyki i ponadto posiada także swoja strefę bezglutenową, w której typowo znajdują się mąki, makarony, słodycze, ciasta w proszku, musli.

 Niewielki problem sprawia umiejscowienie strefy bezglutenowej za ladą, co wymusza proszenie ekspedientki o podawanie kolejnych interesujących nas produktów. Mimo tego, panie są bardzo miłe i cierpliwe, więc zakupy nie są niekomfortowe.

 Poza strefą można kupić pieczywo, tutaj wybierać można między wyrobami firmy Schar i Bezgluten, z czego spośród produktów tej ostatniej wybrać można także gotowe ciasta.

 To czego w innych sklepach nie znalazłam, a tutaj kupić można nawet kilka smaków to dżemy. Oczywiście można ryzykować ze zwykłymi dżemami ogólnie dostępnymi, jednak Ci którzy nie chcą stawiać swojego dobrego samopoczucia na szali, tutaj kupią posiadające bezglutenowe oznakowanie przekreślonego kłosa dżemy firmy Zwergenwiese. Nie należą one do tanich, bo za słoik trzeba zapłacić ponad 17 zł.

 W sklepie dostaniemy też wiele produktów z amarantusa, wśród nich popping, mąka, nasiona, ciasteczka oraz musli.

 Tutaj także w asortymencie znajduje się Cykoria instant, oczywiście w wariancie bezglutenowym.

 Opakowanie dostępne za cenę 9, 80zł.

 Na koniec jeszcze to, co sprawia dużo problemów z zakupem, to przyprawy bezglutenowe. Choć te, firmy Dary Natury nie posiadają symbolu przekreślonego kłosa ani żadnych innych informacji o zawartości glutenu, w rozmowie telefonicznej zapewniona zostałam, że przyprawy te, niechcianego glutenu nie zawierają, a ponadto, że w zakładzie glutenu się nie używa.

 W sklepie „Zdrowa Żywność” dostępna jest szeroka gama tych przypraw. Widoczne na zdjęciu w prawym dolnym rogu.

 W gruncie rzeczy, oprócz opisanych i pokazanych na zdjęciach produktów dostać można także wiele innych. Z całą pewnością stwierdzić muszę, że w tym sklepie zaopatrzeć się można nie tylko w ciekawe smakołyki ale także produkty pierwszej potrzeby, takie choćby jak chleb lub mąki.

 Sklep „Zdrowa Żywność” jest zdecydowanie godny polecenia i odwiedzenia, a ze względu na lokalizację warty odnotowania w pamięci.

 

 

 

 

 

 

 
Galeria
Komentarze

Copyright © 2012 GluNoMore
Projekt:
Realizacja: