Sklepy
Mapa dojazdu:

Wyświetl większą mapę
Tagi:
alkohole bezglutenoweberlinNiemcysklepy bezglutenowesklepy ze zdrową żywnością
Zobacz również:

Pierwsze wrażenia w podróży po Kaliforni. 

Ogólne
więcej
17.03.2015
Wiesz co zjesz

Restauracja na Placu Konstytucji obiecuje, że zjesz dobrze i świadomie. 

Restauracje
więcej

Bezglutenowy piernik autorstwa mojej mamy, więc najlepszy ;)

Przepisy
więcej
09.01.2015
Warsaw Potato

Warsaw Potato, czyli warszawski ziemniak na Nowym Świecie.

Restauracje
więcej

07.09.2012

Alnatura Wilmersdorfer Arcaden


Adres:
Alnatura Wilmersdorfer Arcaden (Charlottenburg)
Wilmersdorfer Straβe 46
10627 Berlin, Niemcy
Godziny otwarcia: pon–sob: 9:00–21:00
Berlinczycy, czy ogólnie Niemcy mają specyficzne zamiłowanie do sklepów typu Bio. Dzięki temu jednak kupienie bezglutenowych produktów nie jest niczym trudnym. Zjadujące się w dzielnicy Charlottenburg centrum handlowe Wilmersdorfer Arcaden, skrywa w swoich podziemiach jeden z takich sklepów. Alnatura jest sklepem sieciowym oferującym w swym asortymencie produkty bio, bezglutenowe, bezlaktozowe, ogółem wszystkie, które są pro zdrowotne i służyć mają konkretnym potrzebom osób na różnych dietach.

I zacznę od końca mojego zwiedzania Alnatury. Zaraz przy kasach znajduje się niewielka wydzielona strefa produktów bezglutenowych. Jest to z jednej strony oczywiście bardzo pomocne dla przyspieszenia zakupów i skrócenia poszukiwań, jednak nie do końca konsekwentne. Jak napisałam strefa ta jest niewielka, a w rzeczywistości przeróżne produkty także bezglutenowe są porozrzucane po całym sklepie. W związku z tym poszukujący mąki bezlgutenowej muszą kierować się do mąk, poszukujący makaronów do makaronów itd. A wybór zaiste jest bogaty.

Przebierać można w deserach w proszku różnej maści, lodach w proszku, cukrach waniliowych, proszkach do pieczenia,  dmuchanych ryżach, amarantusach, płatkach kukurydzianych, słowem chulaj dusza, debetu nie ma.

Dział mączny także ma wiele do zaoferowania i kiedy już przesortujemy wzrokiem paczki z symbolem przekreślonego kłosa okaże się, że wybierać można między niemal wszelkimi rodzajami mąk, łącznie z takimi o których istnieniu wcześniej nie miało się pojęcia, jak na przykład widniejąca na zdjęciu mąka kokosowa.

W dziale alkoholowym także nie doznamy uczucia rozczarowania, ponieważ i dla celiaków ustawione zostały prężące się w równych rzędach piwa, w Alnaturze głównie marki Lammsbräu. I tutaj w wersji – pij i jedź czyli bezalkoholowe i te, po których jedynym środkiem komunikacji powinna pozostać ta miejska.

Jak na deser przystało, ostatnie do opisania zostały słodycze, które tym razem znajdziemy już głównie w wydzielonej strefie bezglutenowej, jak wcześniej napisałam znajdującej się tuż przy kasach. Do wyboru tutaj mamy ciasteczka, delicje, rożki migdałowe, wafelki czy batoniki.

Opisany przeze mnie sklep to jak na sieć przystało nie tylko jeden w Niemczech. Na stronie Alnatury, znajdziecie listę adresów wraz z godzinami otwarcia - http://www.alnatura.de/de/filialen-liste
Galeria
Komentarze

Copyright © 2012 GluNoMore
Projekt:
Realizacja: