Restauracje
Mapa dojazdu:

Wyświetl większą mapę
Tagi:
celiakiaglutenPolskarestauracje bezglutenowewarszawa
Zobacz również:

Pierwsze wrażenia w podróży po Kaliforni. 

Ogólne
więcej
17.03.2015
Wiesz co zjesz

Restauracja na Placu Konstytucji obiecuje, że zjesz dobrze i świadomie. 

Restauracje
więcej

Bezglutenowy piernik autorstwa mojej mamy, więc najlepszy ;)

Przepisy
więcej
09.01.2015
Warsaw Potato

Warsaw Potato, czyli warszawski ziemniak na Nowym Świecie.

Restauracje
więcej

20.01.2013

Ichiban Sushi


Adres:
Ichiban Sushi C.H. Targówek, ul. Głębocka 15, 03-278 Warszawa
telefon: 22 676 00 06
e-mail: info@ichiban.com.pl
www.sushiwarszawa.pl
Godziny otwarcia: codziennie od 10 do 21
Na sushi wybrałam się niedawno, uzbrojona dodatkowo we własny bezglutenowy sos sojowy. Miejscem do którego zawitałam było Ichiban Sushi znajdujące się w Centrum Handlowym Targówek na ul. Głębockiej w Warszawie.

Głodna, zmarznięta i zmęczona marzyłam o filiżance gorącej zielonej herbaty i porządnym zestawie sushi, który przyjemnie wypełniłby żołądek.

To czego nie przewidziałam, to sposób w jaki w Ichiban sushi podaje się zestawy (może nie wszystkie, ale ten który zamówiliśmy napewno). Wszystkie 26 kawałków polano sosem Teriyaki zawierającym w swym składzie mąkę pszenną. Choć widok ten zdjął mnie przerażeniem, w akcie krańcowej desperacji gotowa byłam wierzcie mi zjeść to co podano. Mój partner jednak w odruchu zdrowego rozsądku i wiedząc co mnie czeka jeżeli włożę do ust choć jeden kawałek postanowił podjąć negocjację z kucharzami.

Ci, jak można się domyślać nie byli zadowoleni tym obrotem spraw, jednak zgodzili się wykonać zamówienie raz jeszcze.

Przyznaję, że nie uprzedziłam obsługi wcześniej o swoim problemie zdrowotnym, ale jak napisałam wyżej nie sądziłam, że całość zostanie omaszczona sosem, w reakcji na który moje wnętrzności pięknie zagrałyby marsza.

Jadłam sushi już z niejednego miejsca a jednak okazuje się, że można być zaskoczonym w tak wydawało by się już ogranej "potrawie". Piszę to aby uprzedzić i zaoszczędzić tak krępującej sytuacji kolejnym klientom z podobnymi schorzeniami zdrowotnymi. Jednocześnie chwalę kucharzy za elastyczność i umiejętność wychodzenia z trudnych sytuacji. Dlatego polecam!

 
Galeria
Komentarze

Copyright © 2012 GluNoMore
Projekt:
Realizacja: