Restauracje
Mapa dojazdu:

Wyświetl większą mapę
Tagi:
celiakiaglutenPolska
Zobacz również:

Pierwsze wrażenia w podróży po Kaliforni. 

Ogólne
więcej
17.03.2015
Wiesz co zjesz

Restauracja na Placu Konstytucji obiecuje, że zjesz dobrze i świadomie. 

Restauracje
więcej

Bezglutenowy piernik autorstwa mojej mamy, więc najlepszy ;)

Przepisy
więcej
09.01.2015
Warsaw Potato

Warsaw Potato, czyli warszawski ziemniak na Nowym Świecie.

Restauracje
więcej

28.11.2012

Restauracja Wook


Adres:
Legnica C.H Galeria Piastów
59-220 Legnica
ul. Najświętszej Marii Panny 9
Pon-Niedz: 13:00 - 22:00




Do Legnicy zagnały mnie sprawy zawodowe. Za wczasu jednak pogrzebałam w internecie w celu znalezienia restauracji gdzie mogłabym zjeść bezglutenowy posiłek. Ku mojej radości na portalu http://przewodnik.e-wyjazd.pl/miejsce/restauracja-wook-legnica,C2CT.html przeczytałam, że, cytuję: „Posiłek skomponuje tu każdy – zarówno miłośnik kuchni azjatyckiej, wegetarianin, osoba na diecie bezglutenowej (...)”. Pomyślałam, że to strzał w dziesiątkę, tym bardziej, że moimi kompanami byli wegetarianie.

W restauracji, już na wejściu zapytałam czy mogę zjeść bezglutenowe danie. Kelner bez wahania poinformował mnie, że mogę zjeść wszystko, ponieważ restauracja nie stosuje GLUTAMINIANU (sic!). Przytkało mnie na chwilę, lecz jeden z towarzyszy, który jak się składa jest dietetykiem, pociągnął temat, tłumacząc o co chodzi z glutenem. Kelner oddalił się aby zasięgnąć informacji, najpewniej w internecie. Po chwili podeszła dla odmiany kelnerka, która z kolei wygłosiła, iż nic nie mogę zjeść, ponieważ wszędzie jest gluten. Te odmienne zdania trochę mnie skołowały. Ale po szybkim dojściu do siebie wypertraktowałam, jako że pora była późna i żołądek pusty, aby kucharz przygotował ryż z gotowanymi warzywami.

Zamówienie zostało przyjęte do realizacji. Kucharz w trakcie wytycznych jakie dyktowała mu kelnerka wymownie kręcił głową. Widocznie nie mógł uwierzyć, żeby naprawdę ktoś zamawiał posiłek bez sosu, bez panierki a co najdziwniejsze, bez przypraw.

Miska w zamówionym daniem wkrótce została przede mną postawiona i coż, nie było to danie ani wysokich ani niskich lotów. Ot zwyczajny ryż z warzywami. Grunt, że mogłam coś zjeść bez przykrych konsekwencji dla zdrowia.

P.S. Po powrocie napisałam do Centrali restauracji Wook. Otrzymałam odpowiedź od Specjalisty w Departamencie Marketingu, że dania w restauracjach Wook oraz Sphinx zawierają śladowe ilości glutenu.




Galeria
Komentarze

Copyright © 2012 GluNoMore
Projekt:
Realizacja: