Restauracje
Tagi:
bary bezglutenoweceliakiaglutenPolskarestauracje bezglutenowewarszawa
Zobacz również:

Pierwsze wrażenia w podróży po Kaliforni. 

Ogólne
więcej
17.03.2015
Wiesz co zjesz

Restauracja na Placu Konstytucji obiecuje, że zjesz dobrze i świadomie. 

Restauracje
więcej

Bezglutenowy piernik autorstwa mojej mamy, więc najlepszy ;)

Przepisy
więcej

Relikt przeszłości, a może przysmak warty ponownego odkrycia?

Przepisy
więcej

09.01.2015

Warsaw Potato

Ocena:  

Wielkość porcji:  

Ceny:  


Adres:
Nowy Świat 53
Warszawa, 00-042

Email: info@warsawpotato.pl
Telefon: 796 066 064
Do Warsaw Potato trafić jest niezmiernie łatwo. Bar położony na Nowym Świecie, naprzeciwko Starbucksa i dzielący wejście z Delikatesami mieści w sobie tylko niewielkie 4 stoliki ale za to aż 9 sposobów na ziemniaka. Przyjemna, wyluzowana atmosfera i niewymuszona przyjazna obsługa to najwyraźniej sposób na klientów, bo pusty stolik to rzadki tu widok. 

Warsaw Potato to bar serwujący jacket potato, czyli pieczonego ziemniaka z dodatkami. Choć w Warszawie zdążyliśmy się już zapoznać z tą kulinarną formą, tutaj smak, wygląd i sposób podania zaskakują. Zacznę od ostatniego a więc sposobu podania. Tutaj swoją porcję można zjeść do ostatniego okruszka i to dosłownie, bo komu porcja jednego ważącego około 400 gr ziemniaka nie wystarczy, może zjeść talerz! Wykonany ze sprasowanych otrębów żytnich nie tylko może zasycić głodomorów ale także idealnie wpasowuje się w trend eko.

Chociaż wykonany jest z żyta bezpieczny jest dla osób z celiakią, bowiem nie wchodzi w reakcję z leżącym na nim daniem. Bezglutenowe w Warsaw Potato są także przyprawy, począwszy od soli oraz suszonych ziół, kończąc na świeżych zrywanych prosto z doniczki. 

Na klienta z celiakią kojąco wpływa także fakt, że obsługa doskonale orientuje się w menadrach tej przypadłości, a sam właściciel w rodzinie blisko zetknął się z tym tematem dlatego tym bardziej przykłada do tego wagę. 

Co zaś tyczy się samego ziemniaka. Rozmiar duży, w sam raz na wygłodniałe żołądki i niech nikogo nie zwiedzie pojedynczo serwowany ziemniak! Ceny wahają się od 10 do 24 zł, więc jak na posiłek w centrum miasta to wciąż niewiele. 

Kto jednak po zjedzeniu ziemniaka wraz z talerzem czułby się nienasycony, Warsaw Potato proponuje także pieczone jabłka z cynamonem, które zamówione zawczasu będą ogrzewały się w piecu cierpliwie czekając na swoją kolej po daniu głównym. 

Oprócz herbat oraz kawy, bar oferuje modne butelkowane napoje w tym polski Chill Drink produkowany z owoców pigwy z dodatkiem ekstraktu z szyszki chmielu, słodzony stewią.

To wszystko składa się na bardzo przyjemny obrazek miejsca gdzie bez skrępowania można usiąść i zjeść posiłek za niewielkie pieniądze. Jedyna skaza na tym obrazku to brak toalety i póki co konieczność korzystania z dobrodziejstwa Starbucksa. To jednak niebawem ma się zmienić, bowiem właściciel zapowiada w najbliższym czasie plany rozbudowania przestrzeni baru. Dajmy mu na to czas i trzymajmy kciuki aby Warsaw Potato wpisał się w panoramę Nowego Świata na stałe. 

Polecam,

GluNoMore
Galeria
Komentarze

Copyright © 2012 GluNoMore
Projekt:
Realizacja: