Restauracje
Tagi:
alkohole bezglutenoweceliakiaglutenmąki bezglutenowePolskaprodukty bezglutenowerestauracje bezglutenowesłodycze bezglutenowewarszawa
Zobacz również:

Pierwsze wrażenia w podróży po Kaliforni. 

Ogólne
więcej
17.03.2015
Wiesz co zjesz

Restauracja na Placu Konstytucji obiecuje, że zjesz dobrze i świadomie. 

Restauracje
więcej

Bezglutenowy piernik autorstwa mojej mamy, więc najlepszy ;)

Przepisy
więcej
09.01.2015
Warsaw Potato

Warsaw Potato, czyli warszawski ziemniak na Nowym Świecie.

Restauracje
więcej

21.10.2014

Risotto w Ryż ot to

Wielkość porcji:  

Ceny:  


Adres:
Centrum Handlowe Atrium Reduta
I piętro/hol
ul. Aleje Jerozolimskie 148
02-326 Warszawa
tel: +48 608 703 708

Oznaczenie:
Restauracja należy do Menu Bez GlutenuRyż ot to znajdujące się w Centrum Handlowym Atrium Reduta w Alejach Jerozolimskich w Warszawie odwiedziłam w weekend. Choć nie jestem zwolennikiem stołowania się w centrach handlowych w takt ogłupiającej muzyki i zaglądających do talerza przechodniów obładowanych siatkami, przyznać muszę, że źle nie było.

Ulokowana na pierwszym piętrze restauracja, to raczej punkt gastronomiczny z wysepką stolików, kanap i plastikowymi krzesłami. 

Serwowanie potraw na plastikowych talerzach pachnie mi zawsze fast foodem, ale tutaj w przeciwieństwie do szybkiego, niezdrowego jedzenia mamy rejestrowane kamerą gotowanie na żywo. Dania przygotowywane niemal na oczach klientów oparte są na ryżu i produktach ryżowych takich jak np. mąka. Z bufetu można wybrać gotowe zestawy, np. ryżotto rosyjskie, polskie, węgierskie, marokańskie itp., zestawy lunchowe (w tygodniu), zupy, surówki, placki czy desery. 

To co przypadło mi do gustu to możliwość własnego komponowania posiłków a więc poruszanie się poza wyznaczonym menu. Dzięki temu mogłam zrezygnować z niektórych dodatków albo zamienić na inne. W ten sposób skomponowałam swój posiłek składający się z mieszanego ryżu, sosu rosyjskiego z wołowiną, surówki oraz placka ryżowego. Mój (glutenowy) towarzysz zdecydował się poruszać po menu i zamówił: zupę warzywną oraz ryżotto śródziemnomorskie dla niepoznaki składające się nie z ryżu a z makaronu ryżowego.

Zarówno dla mnie jak i dla mojego towarzysza zamówione porcje były wystarczające i każdy z nas wyszedł najedzony. Kwota jaką zapłaciliśmy za oba dania, zupę i herbatę to nieco ponad 70 zł. Na do widzenia nie mogliśmy odmówić sobie deseru, który zapakowany zabraliśmy ze sobą do domu. Tu niestety przyznać muszę, że tarta z owocami nie smakowała tak dobrze jak wyglądała. Ciasto w konsystencji było poprawne jednak zbyt mała ilość przypraw w jabłkach oraz śliwkach i cukru dało w efekcie nieco mdły w smaku wypiek. To jednak nie zatarło dobrych wrażeń i nie zmieniło mojej pozytywnej w gruncie rzeczy oceny. 

Polecam!!!

P.S. W restauracji można także zamówić bezglutenowe cydry a także piwa na bazie ryżu - te jednak zawierają słód jęczmienny a zatem nie będą odpowiednie dla osób nietolerujących glutenu.

 

 
Galeria
Komentarze

Copyright © 2012 GluNoMore
Projekt:
Realizacja: