Restauracje
Mapa dojazdu:

Wyświetl większą mapę
Tagi:
berlinrestauracje bezglutenowe
Zobacz również:

Pierwsze wrażenia w podróży po Kaliforni. 

Ogólne
więcej
17.03.2015
Wiesz co zjesz

Restauracja na Placu Konstytucji obiecuje, że zjesz dobrze i świadomie. 

Restauracje
więcej

Bezglutenowy piernik autorstwa mojej mamy, więc najlepszy ;)

Przepisy
więcej
09.01.2015
Warsaw Potato

Warsaw Potato, czyli warszawski ziemniak na Nowym Świecie.

Restauracje
więcej

07.09.2012

Essen Fassen

Ocena:  

Wielkość porcji:  

Ceny:  


Adres:
Essen Fassen
Knesebeckstrasse 89, 10623 Berlin
Lunch: środa–piątek 12:00–14:30
Obiad/Kolacja: poniedziałek–sobota od 18:00
Jedną z bezglutenowych restauracji w zachodniej części Berlina  jest mieszcząca się niedaleko Savignyplatz - Essen Fassen. Ta niewielka restauracja, mieszcząca około 4 stolików w środku oraz 4 w ogródku serwuje świeże, ugotowane ze smakiem jedzenie. Mimo, iż niesłusznie uważa się, że w Niemczech z łatwością można porozumieć się w innym niż niemiecki języku, tutaj rzeczywiście obsługa świetnie posługuje się angielskim, umie opowiedzieć o serwowanych daniach i zapewnia o czystości przygotowywanych dań. Czytelników oczekujących horroru w dalszej części tej recenzji, pozbawię napięcia rodem z powieści detektywistycznych i ujawnię, że mordercą nie okaże się ani kelner, ani kucharz, ani tym bardziej jedzenie. Samopoczucie po konsumpcji mogę ocenić jako happy end, a w skali 1 -5 na 5.

Ale od początku.

Karta, którą otrzymaliśmy sprawiła nam nieco kłopotów lecz to nie z powodu języka (którym de facto władam), ale odręcznego pisma. Ten z założenia fajny pomysł, może jednak wprawiać w zakłopotanie tych, którzy języka niemieckiego nie znają. Ale oceńcie sami:

Mój wybór zdał się oczywisty z kilku powodów. Po pierwsze skoro jestem w Niemczech, po drugie, skoro jest w bezglutenowej panierce to musi to być sznycel. A jeżeli sznycel to towarzyszyć mu musiało piwo – i tu na szczęście bezglutenowe – Lammsbrau Glutenfrei. Na szczęscie dlatego, że niestety trudno w Berlinie znaleźć jest pub, bar, gdzie serwowane jest bezglutenowe piwo.

A oto co dostaliśmy:

Od razu zaznaczam, że to nie wspomniany sznycel w płynie, ale zimny starter w powitalnym prezencie od kucharza, tutaj przecier z czarnej marchwi. Ilość w sam raz jak na początek, wyczuwalny smak bulionu, jednak danie bez fajerwerków.

Zaraz potem dostarczony został główny bohater tego obiadu – sznycel we własnej postaci.

Porcja ogromna jak na damski żołądek, zresztą widok tego dania na naszym stole wzbudził niemałe poruszenie wsród pozostałych gości i widoczne znaki zapytania w oczach, mierzące mnie i mojego przeciwnika.  Z niemałą pomocą mego towarzysza, udało mi się wchłonąć połowę sznycla. Mój towarzysz bowiem, zamówił polentę, która z kolei jak na męskie możliwości mogłaby stanowić dobry wstęp do dalszych dań.

Obie potrawy, zaserwowane na podgrzanych talerzach, były zdecydowanie świeże i bardzo smaczne. Kotlet miał wyraźny smak, przez solidne doprawienie i chrupiącą panierkę, co dla celiaków stanowi dużą atrakcję.

Do tego jak pisałam wcześniej zamówiłam bezglutenowe piwo, Lammsbrau Glutenfrei.

Podsumowując, restauracja jest godna polecenia, sądzę, że przy najbliższej sposobności pobytu w Berlinie, wróciłabym do niej. Jednak i w tej beczce miodu znajdzie się łyżka dziegciu, ponieważ ceny są dość wysokie.
Koszt naszego zamówienia wyniósł 33,60 € (sznycel – 17.90 €, polenta 12.90 €, piwo 2.80 €), co przy średnim kursie walut na tamten dzień, to około 140 zł.
Galeria
Komentarze

Copyright © 2012 GluNoMore
Projekt:
Realizacja: