Restauracje
Mapa dojazdu:

Wyświetl większą mapę
Tagi:
celiakiaglutenPolskarestauracje bezglutenowewarszawa
Zobacz również:

Pierwsze wrażenia w podróży po Kaliforni. 

Ogólne
więcej
17.03.2015
Wiesz co zjesz

Restauracja na Placu Konstytucji obiecuje, że zjesz dobrze i świadomie. 

Restauracje
więcej

Bezglutenowy piernik autorstwa mojej mamy, więc najlepszy ;)

Przepisy
więcej
09.01.2015
Warsaw Potato

Warsaw Potato, czyli warszawski ziemniak na Nowym Świecie.

Restauracje
więcej

22.07.2013

La Cantina

Ocena:  

Wielkość porcji:  

Ceny:  


Adres:
La Cantina
ul. Nowy Świat 64, 00- 357 Warszawa
tel.+48 22 331 67 97, +48 22 331 67 98
www.lacantina.pl
e- mail: lacantina@lacantina.pl

Oznaczenie:
Uczestniczy w programie Menu Bez GlutenuLa Cantina to świetnie usytuowana restauracja. Znajdująca się w sercu Warszawy przy ul. Nowy Świat 64 jest jednocześnie łatwo dostępna lecz co wynika z lokalizacji także nienajtańsza.

Odchodząc chwilowo od ceny, warto skoncentrować się na ofercie. A ta w La Cantinie jest niezwykle bogata.

Rozpoczynając swoją wizytę w tej restauracji mamy do wyboru kilka aranżacji stolików. Pierwsza z nich, to w sezonie letnim - ogródek i ten dla osób chcących pozostać w centrum szumu miejskiego oferuje kilka stolików od strony ulicy Nowego Świata. Ci zaś, którzy cenią sobie spokój mogą skorzystać ze stolików w środku lub z ogródka znajdującego się na tyłach restauracji. Ten w kontraście do frontalnego ogródka zaskakuje ciszą i intymnością zapewnioną dodatkowo przez rozciągnięte nad stolikami białe baldachimy oraz bujną roślinność tak zaaranżowaną, że skutecznie uniemożliwia zapuszczenie żurawia do talerza sąsiada. Dodatkowo, podczas późnych wieczornych posiłków, każdy z biesiadników może skorzystać z pledów zarzuconych na każdym z krzeseł.

Aby dobrze przestudiować menu potrzeba kilkunastu minut. Nie dlatego, że ciężko doszukać się czegokolwiek bez glutenu, ale dlatego, że oferta jest niezwykle bogata. Wybierać można zatem spośród przystawek na zimno na ciepło, zup, polskich i włoskich specjałów, mięs, ryb, dań dla dzieci i w końcu wśród deserów.

Moim oczywistym celem była bezglutenowa pizza. Tak pożądana jak i często zawodząca mnie w polskich restauracjach tutaj zdecydowanie broni się miękkością ciasta, czy rozmiarem. Upieczona na cieście z mąki kukurydzianej, była dość cienka ale co mogę zaliczyć na mały minus jak dla mnie nieco zbyt tłusta. Poza tą jedną wadą, pizzę w La Cantinie zaliczam na 5-. 

Oczarowana bogactwem dań i jednocześnie już nieco najedzona dałam się skusić na deser. Wybór padł na puszysty sernik z sosem kajmakowym oraz creme brulee (oba bezglutenowe, ale zaznaczam, że nie oba dla mnie). Mimo nasycenia odczuwalnego w okolicach paska spodni nie sposób było deserów nie dokończyć.

Reasumując swoją wizytę w La Cantinie, duży pozytyw przyznaję obsłudze, która dobrze wie co serwuje i co najważniejsze zna potrzeby osób na diecie bezglutenowej. Dalej - wystrój restauracji, możliwość swobodnego wyboru stolika oraz komfort jedzenia, wszystko to składa się na obiad w miłej atmosferze. Serwowane dania spełniają wysokie standardy restauracji w tej lokalizacji i w tym pułapie cenowym. Za mój obiad składający się z: sałatki Insalata di stagioni (12 zł), bezglutenowej pizzy Caprese (32 zł), sernika CheeseKate (18 zł), wody Kropla Beskidu (6 zł), zapłaciłam 68 zł. 

To była moja pierwsza lecz sądzę, że nieostatnia wizyta w La Cantinie. Adres ul. Nowy Świat 64 jest więc godny odnotowania w pamięci gdy chce się zjeść dobrze i bez przykrych skutków ubocznych dla zdrowia.

Menu La Cantina

Polecam!!!

 

 

 
Galeria
Komentarze

Copyright © 2012 GluNoMore
Projekt:
Realizacja: