Produkty
Tagi:
celiakiaglutenPolskaprodukty bezglutenowewarszawa
Zobacz również:

Pierwsze wrażenia w podróży po Kaliforni. 

Ogólne
więcej
17.03.2015
Wiesz co zjesz

Restauracja na Placu Konstytucji obiecuje, że zjesz dobrze i świadomie. 

Restauracje
więcej

Bezglutenowy piernik autorstwa mojej mamy, więc najlepszy ;)

Przepisy
więcej
09.01.2015
Warsaw Potato

Warsaw Potato, czyli warszawski ziemniak na Nowym Świecie.

Restauracje
więcej

20.02.2013

Jabłkowe wafelki ryżowe Hipp

Oznaczenie:
bez glutenu, bez cukruChociaż moje pierwsze 7 miesięcy życia przypadło jakieś kilkanaście (żeby nie powiedzieć więcej) lat temu, skierowane do dzieci wafelki Hipp wpadły mi jakiś czas temu w ręce w Biedronce.

Być może wpaść właśnie miały, ponieważ wystawione przy kasach, przyciągnęły nie tyle co dzieci lecz dbających o swoje oseski rodziców. Choć ja już ani do pierwszych ani jeszcze do drugich się nie zaliczam, przyciągnięta zostałam tym co dla mnie w produktach spożywczych najważniejsze, czyli informacją o braku glutenu.

Przy bliższym zapoznaniu się z etykietą produktu, okazało się, że wafelki nie zawierają nie tylko glutenu, ale także cukru, sztucznych aromatów, substancji konserwujących oraz barwników. W zamian wzbogacone zostały w sok jabłkowy oraz witaminę B1.

Ta kompozycja, mam tu szczególnie na myśli sok jabłkowy doskonale sprawdza się praktyce. Słodycz pochodząca nie z cukru lecz z soku jabłkowego sprawia, że chrupanie tych wafelków jest jeszcze przyjemniejsze, bo nie obarczone poczuciem winy. Apetyt jednak trzeba pohamować, bo jak na produkt do dzieci skierowany spodziewać się można niewielkiej ilości. Tutaj waga opakowania do 35 g co daje 17 sztuk. Jakość jednak w zamian za ilość, a w tym przypadku warto. O zakup też trudno nie będzie, ponieważ wafelki dostępne są w sieci sklepów Rossmann na półkach z produktami dla dzieci oraz aktualnie w Biedronkach gdzie cenowo wypadają lepiej, bo aż o 1 zł mniej, czyli około 3,50 zł za paczkę w portugalskiej sieciówce.
Galeria
Komentarze

Copyright © 2012 GluNoMore
Projekt:
Realizacja: