Produkty
Tagi:
celiakiaglutenpieczywo bezglutenowePolskaprodukty bezglutenowewarszawa
Zobacz również:

Pierwsze wrażenia w podróży po Kaliforni. 

Ogólne
więcej
17.03.2015
Wiesz co zjesz

Restauracja na Placu Konstytucji obiecuje, że zjesz dobrze i świadomie. 

Restauracje
więcej

Bezglutenowy piernik autorstwa mojej mamy, więc najlepszy ;)

Przepisy
więcej
09.01.2015
Warsaw Potato

Warsaw Potato, czyli warszawski ziemniak na Nowym Świecie.

Restauracje
więcej

23.10.2012

Chleb wiejski biały SMAK ŻYCIA


Adres:
Producent: Ultraeuropa Sp. z o.o. ul. Łączna 20a, 34- 400 Żywiec
Waga: 250 g
Certyfikat: tak
Cena: 8 zł
Dostępny: www.glutenfree.com.pl

Oznaczenie:
BezglutenowyW segmencie chlebów bezglutenowych powoli widać już poprawę, ponieważ po pierwsze coraz łatwiej jest dostępny, a po drugie coraz częściej jest zjadliwy i nie zagraża uduszeniem się pyłem w jaki podczas gryzienia chleb czasami się zamienia.

Kolejnym więc smacznym i wartym zakupu chlebem jest spróbowany przeze mnie Chleb wiejski biały firmy „Smak Życia”, kupiony w sklepie Glufree na warszawskim Ursynowie za cenę 8 zł.

Jego waga to 250 g, co przekłada się na ilość 4 bardzo dużych kromek.

Po otwarciu chleba roztacza się ciekawy i przyjemny zapach raczej charakterystyczny dla chałki niż dla chleba. W dotyku chleb jest wilgotny i miękki lecz absolutnie się nie kruszy. W smaku przypomina bardziej bułkę niż chleb jednak jest smaczny, więc jego bułkowatość zarzutem nie będzie. Dodatkowym walorem jest to, że w przeciwieństwie do innych chlebów, ten jest smaczny i bez odgrzania w tosterze.

W składzie tego chleba nie znajdziemy żadnych nowych składników poza tymi, które używane są standardowo w tego typu produktach. Wśród emulgatorów producent wymienia E 472, który jest syntetycznym tłuszczem wytwarzanym z glicerolu i naturalnych kwasów tłuszczowych, głównie pochodzenia roślinnego, jednak zdarza się także, że wykorzystywane są tłuszcze zwierzęce. Ponieważ tutaj producent nie umieścił informacji o pochodzeniu użytych tłuszczów, produkt ten może nie być odpowiedni dla wegan i wegetarian.

Jeżeli miałabym oceniać, napewno zachęcam do kupna, bo chleb ten jest smaczniejszy od wielu innych dostepnych na rynku, a ponadto nadaje do zabrania na wyjazdy, ponieważ dobrze znosi wszelkie turbulencje i nie rozpada się w pył.

 
Galeria
Komentarze

Copyright © 2012 GluNoMore
Projekt:
Realizacja: