Produkty
Tagi:
alkohole bezglutenoweceliakiaPolskaprodukty bezglutenowewarszawa
Zobacz również:

Pierwsze wrażenia w podróży po Kaliforni. 

Ogólne
więcej
17.03.2015
Wiesz co zjesz

Restauracja na Placu Konstytucji obiecuje, że zjesz dobrze i świadomie. 

Restauracje
więcej

Bezglutenowy piernik autorstwa mojej mamy, więc najlepszy ;)

Przepisy
więcej
09.01.2015
Warsaw Potato

Warsaw Potato, czyli warszawski ziemniak na Nowym Świecie.

Restauracje
więcej

04.10.2012

APPLE CIDER LAJK JESIENNY


Adres:
Nazwa: Apple Cider Lajk jesienny
Producent: Plus H2O Drinki Sp. z o.o. dla Klin Business Sp. z o. o.
Pojemność butelki : 330ml
Certyfikat: tak
Zawartość alkoholu: 4.5%
Kupiono w: Euro Sklep Maxima, ul. Powstańców Śląskich 108A
Cena: 5,49 zł
Moja poprzednia recenzja cydru Lajk może nie należała do namiernie pochlebnych, jednak tym razem sprawa uległa nieco zmianie.

Bardzo byłam ciekawa jak smakować będzie Lajk Jesienny. Zanim w końcu udało mi się go kupić i spróbować, wiele naczytałam się na forach internetowych i ku mojemu zdumieniu, moje odczucia smakowe co do wytrawnej wersji znalazły odbicie wśród preferencji smakowych innych osób. Zastrzec tu jednak muszę, iż znaleźli się i tacy, którzy sympatią obdarzyli wersję wytrawną ,a zatem zaryzykuje tu stwierdzenie, że wszystko zależeć będzie od tego czy wolicie słodsze czy bardziej wytrawne alkohole.

Mi bardziej przypadł do gustu Lajk jesienny z kilku powodów. Po pierwsze, to zapach, który w przeciwieństwie do wersji wytrawnej nie jest aż tak kwaśny i mocny. Po drugie – smak, zdecydowanie słodszy, ale nadal nie na tyle słodki aby nie mógł towarzyszyć daniom obiadowym czy kolacji. Posmak jaki zostawia w ustach to wrażenie typowe dla słodkich niskoprocentowych alkoholi, więc także tutaj nie jest źle. Porównując go do cydrów takich jak opisana wcześniej Stella Artois Cidre, ten nie wypada dużo gorzej, owszem być może Stella ma delikatniejszy smak ocierający się niemal o soczek z odrobiną alkoholu, ale Lajk jednak jak na wyrób alkoholowy przystało nie pozostawia złudzeń co pijemy. Cenowo także polski Lajk wypada lepiej, bo w detalu kosztuje około 6 zł, a w lokalach, jak na przykład warszawskie Groole – 8zł.

Ogólnie rzecz biorąc, jeżeli na sklepowej półce będą stać obok siebie dwa rodzaje: wytrawny i jesienny, do mojego koszyka trafi ten drugi.

 
Galeria
Komentarze

Copyright © 2012 GluNoMore
Projekt:
Realizacja: