Produkty
Tagi:
alkohole bezglutenoweceliakiagluten
Zobacz również:

Pierwsze wrażenia w podróży po Kaliforni. 

Ogólne
więcej
17.03.2015
Wiesz co zjesz

Restauracja na Placu Konstytucji obiecuje, że zjesz dobrze i świadomie. 

Restauracje
więcej

Bezglutenowy piernik autorstwa mojej mamy, więc najlepszy ;)

Przepisy
więcej
09.01.2015
Warsaw Potato

Warsaw Potato, czyli warszawski ziemniak na Nowym Świecie.

Restauracje
więcej

24.09.2012

TESCO STRONG DRY CIDER


Adres:
Nazwa: Tesco Strong Dry Cider
Producent: Tesco
Pojemność : 440ml
Certyfikat: tak
Zawartość alkoholu: 5,3%
Kupiono w: British Shop
Cena: 7 zł
Jakaż radość ogarnia celiaka, kiedy w upalny dzień wystarczy sięgnąć do lodówki aby oblać swe rozpalone wnętrzności chłodnym cydrem firmowanym znajomym nam wszystkim Polakom – TESCO.

Pierwsze co wzbudziło moje wątpliwości to czy napewno napój ten jest wolny od glutenu. Etykieta z tyłu puszki nie zawiera tej informacji, jedyne adnotacje co do składników alergennych odnoszą się do siarczanów, które ten zawiera. Jednak mając go z zasięgu dłoni ciężo odmówić sobie takiej przyjemności. Jedyne co mogłam zrobić to przekopać internet w poszukiwaniu pewności, że to co trzymam w dłoni nie przyczyni się do pojawienia skutków ubocznych.

I oto jest! Informacja tak rzetelna, że nic tylko otwierać puszkę i pić! Poczciwe TESCO i tu też trzeba oddać im sprawiedliwość, publikuje listę produktów występujących pod ich własną marką, które nie zawierają glutenu. Nerwowym wzrokiem przemierzałam 104 stronnicową listę by w końcu zatrzymać się na tym co chciałam zobaczyć. Poniżej print screeny:

 

Pod tym adresem znajdziecie pełną listę. Obecna obowiązuje do końca sierpnia, jednak Tesco aktualizuje ją na bierząco, http://realfood.tesco.com/media/docs/1287257-dc61883b-53f9-4c1f-9650-503d786f4fd9-0.pdf

 

Niestety radości niezbyt wiele, bo taką listę sporządza tylko TESCO działające w rodzimej Anglii i ponadto, dotyczy ona produktów sprzedawanych w tamtejszych sieciach sklepów.

 

Niemniej jednak niektóre produkty dostępne są także w Polsce, jak opisywany tutaj cydr kupiony w centrum Warszawy w British Shop za rozkoszne 7 zł.

 

Te 7 zł jednak, określa też jakość jaką otrzymamy za tą cenę. Zapach bowiem jest dosyć ostry a raczej kwaśny. Smak również trochę przypomina bukiet kiedyś wypitego polskiego wina i taki też posmak w ustach pozostawia. Mimo tego, kiedy cydr jest mocno schłodzony lekka cierpkość smaku bardzo nie uprzykrza wrażeń smakowych.

 

Podsumowując, jak na tą cenę w stosunku do pojemności  440ml cudów nie można się spodziewać , ale też aż tak źle nie jest, żebym w sklepie ustawiła go na najniższej półce.  W gorący dzień polecam.

 
Galeria
Komentarze

Copyright © 2012 GluNoMore
Projekt:
Realizacja: