Produkty
Tagi:
celiakiaprodukty bezglutenowesłodycze bezglutenowewarszawa
Zobacz również:

Pierwsze wrażenia w podróży po Kaliforni. 

Ogólne
więcej
17.03.2015
Wiesz co zjesz

Restauracja na Placu Konstytucji obiecuje, że zjesz dobrze i świadomie. 

Restauracje
więcej

Bezglutenowy piernik autorstwa mojej mamy, więc najlepszy ;)

Przepisy
więcej
09.01.2015
Warsaw Potato

Warsaw Potato, czyli warszawski ziemniak na Nowym Świecie.

Restauracje
więcej

19.09.2012

Super Mleczko o smaku cytrynowym


Adres:
Nazwa: Super Mleczko o smaku cytrynowym
Producent: Zakład Piekarniczo – Cukierniczy „Glutenex” Andrzej Kawa
Masa: 400 g
Kupiono w: Organic Farma Zdrowia S.A. w Centrum Handlowe Wola Park, ul. Górczewska 124, 01-460 Warszawa
Cena: 17.90zł
Ci, którzy nie od zawsze byli celiakami i dane im było posmakować zwykłego jedzenia, mogą czasami odczuwać chęć na dawne przysmaki. Mnie ostatnio naszła ochota na Ptasie Mleczko, więc postanowiłam poszukać i sprawdzić, które wśród dozwolonych są warte zakupu. Bo przyznać trzeba, że przysmaki te do tanich nie należą.

Poddawany tutaj ocenie produkt firmy Glutenex, kosztował mnie 17,90 w sklepie Organic mieszczącym się w warszawskim Wola Parku na ul. Górczewskiej 124. Czy warto inwestować w ten produkt? Warto. Smak oczywiście inny od oryginalnego Ptasiego Mleczka, ale nie mniej smaczny. Po pierwsze w opakowaniu znajdują się dwa piętra czekoladek, co jak podaje producent stanowi 400 g a więc całkiem nieźle. Po drugie smak jest całkiem przyjemny. W pierwszym momencie czuć przeważający smak czekolady, jednak po chwili kwaskowatość cytrynowego smaku również pojawia się na języku. Warstwa czekolady, którą otoczona jest każda czekoladka jest znacząca, a nie jak w przypadku innych produktów ledwo „naniesiona”.

 

Na liście składników znajdziemy dwa E, jeden z nich to emulgator syntetyczny E 476 czyli polirycynooleinian poliglicerolu, który wykorzystywany jest w produkcji czekolad i wyrobów czekoladowych dla łatwiejszego mieszania składników. Drugi z nich to E202, szerzej znany pod nazwą – sorbinian potasu, będący środkiem konserwującym.

 
Galeria
Komentarze

Copyright © 2012 GluNoMore
Projekt:
Realizacja: