Produkty
Tagi:
alkohole bezglutenoweBelgiaBrukselaceliakiaglutenPolskaprodukty bezglutenowewarszawa
Zobacz również:

Pierwsze wrażenia w podróży po Kaliforni. 

Ogólne
więcej
17.03.2015
Wiesz co zjesz

Restauracja na Placu Konstytucji obiecuje, że zjesz dobrze i świadomie. 

Restauracje
więcej

Bezglutenowy piernik autorstwa mojej mamy, więc najlepszy ;)

Przepisy
więcej
09.01.2015
Warsaw Potato

Warsaw Potato, czyli warszawski ziemniak na Nowym Świecie.

Restauracje
więcej

27.11.2014

Brunehaut Bio Blanche


Adres:
Nazwa: Brunehaut Bio Blanche
Producent: Brasserie de Brunehaut
Pojemność butelki: 330 ml
Oznaczenie: Gluten free
Dostępne: www.smakpiwa.pl oraz w niektórych sklepach (informacja w opisie piwa)

Oznaczenie:
bezglutenoweWiększość osób zdaje sobie sprawę z problemu zakupu bezglutenowych piw.

Po pierwsze, za sprawą wciąż małej popularności i idącej za tym znikomej dostępności. Druga kwestia, to wysoka cena (w porównaniu z piwem „dla zdrowych”). Od jakiegoś czasu sieć Carrefour wyszła naprzeciw, oferując w hipermarketach aż trzy gatunki piwa z belgijskiego browaru Brunehaut: Amber, Blond, i White. O dwóch pierwszych mogliście już przeczytać na GluNoMore jakiś czas temu. By nie wyważać otwartych drzwi dodam, że Blond jest jedynym piwem bezglutenowym górnej fermentacji. Stąd też jego unikalny smak. Z kolei o Amber wszystko, co najistotniejsze, zostało już napisane. 

Brunehaut White (Blanche)

Kolejnym, choć nie ostatnim, piwem rzemieślniczym z Belgii jest Brunehaut White. To piwo pszeniczne, charakteryzujące się cytrusowym posmakiem. Podnobnie jak Blond wyczuwalna jest jedynie lekka goryczka. Jeśli ktoś nie lubi gorzkich trunków, pownien spróbować. Piwo cechuje jasna, klarowna barwa. W końcu nazwa zobowiązuje. Jak informuje producent, jest ona i tak ciut ciemniejsza od tradycyjnych białych piw. Nie spodziewajcie się jednak barwy przypominającej piwo rozcieńczone z wodą. Jest OK. Zawartość alkoholu wynosi 5,5%,
a glutenu jest mniej niż 5 ppm. Dodać należy, że Brunehaut White otrzymał w 2009 roku bronzowy medal nadawany przez Beverage Testing Institute.

Teraz najmniej przyjemna część, czyli ceny. W marketach Carrefour znajdziecie wspomniane gatunki piw w cenie 7,99 zł (Amber, Blond) i 8,99 zł (White). Jak na butelkę 0,3 l to sporo. Dla pocieszenia dodam, że w Piotrze i Pawle trzeba zapłacić około 12-13 zł.
W związku ze zbliżającymi się świętami możecie zrobić sobie mały prezent i spróbować czegoś nowego. Piw szukajcie na dziale ze zdrową żywnością. 

Z całej trójki, najbardziej przypadł mi do gustu Amber, ale pozostałe mogą być ciekawą odskocznią od powszechnie znanego smaku piwa. 

Brunehaut w swojej bezglutenowej ofercie ma jeszcze Triple oraz tegoroczną nowość, Pomfraiz’ – pierwsze bezglutenowe piwo smakowe (jabłko+truskawka). Jeśli tylko uda mi się je dostać, na pewno podzielę się wrażeniami. Póki co pozostaje korzystać z dostępnej oferty. 

Mikołaj Baj

 Galeria
Komentarze

Copyright © 2012 GluNoMore
Projekt:
Realizacja: