Ogólne
Tagi:

Zobacz również:

Pierwsze wrażenia w podróży po Kaliforni. 

Ogólne
więcej
17.03.2015
Wiesz co zjesz

Restauracja na Placu Konstytucji obiecuje, że zjesz dobrze i świadomie. 

Restauracje
więcej

Bezglutenowy piernik autorstwa mojej mamy, więc najlepszy ;)

Przepisy
więcej
09.01.2015
Warsaw Potato

Warsaw Potato, czyli warszawski ziemniak na Nowym Świecie.

Restauracje
więcej

19.04.2013

Gluten free Airlines
Problemy z dietą bezglutenową to przyziemne kwestie każdego celiaka czy osoby z nietolerancją glutenu, a jak ma się ta sprawa w przestworzach?

Linie lotnicze, oczywiście w zależności od profilu różnie podchodzą do tematu alergii pokarmowych.

W najczęściej obleganych przez podróżnych tanich liniach lotniczych, wyboru dań bezglutenowych nie ma co oczekiwać. Jednak serwowane na pokładzie samolotu przekąski zazwyczaj zawierają informacje o alergenach w składzie.

I tak na przykład w liniach WizzAir w aktualizowanej broszurce możemy zobaczyć czego spodziewać się należy wchodząc na pokład. Ponieważ oferta szczególnie dla osób z alergiami pokarmowymi jest słaba, linie lotnicze zezwalają na wnoszenie własnych posiłków oczywiście do wysokości wagowego limitu dla bagażu podręcznego.

Podobnie ma się sprawa w drugich co do popularności w Polsce tanich liniach lotniczych RyanAir. Oferta na pokładzie jest standardowa, więc znowu lepiej polegać na sobie.

Zupełnie inaczej kwestią bezglutenowej diety zajmują się standardowe linie lotnicze takie jak np.: Lot,British Airways, American Airlines, Air France itd.

Zaczynając od tych ostatnich, w Air France możliwym jest zamównienie bezglutenowego posiłku przy bookingu lub przynajmniej na 48 h przed podróżą, ale tylko w sytuacji gdy lot trwa dłużej niż 2h 35'.

British Airlines z kolei oferują na pokładzie posiłki z obniżoną zawartością glutenu ale też realizują indywidualne potrzeby z wyprzedzeniem 48 h lub 24 h w zależności od rodzaju posiłku.

W American Airlines na ciągłych trasach międzykontynentalnych a także w klasie First i Business ponadto na wszystkich lotach z i do Europy i Azji z przynajmniej 24 godzinnym wyprzedzeniem można zamówić posiłek odpowiedni dla danej alegrii pokarmowej.

I tak, w przypadku bezglutenu przykładowym posiłkiem, który jednak w zależności od miesiąca może ulegać zmianie na śniadanie otrzymamy: jogurt, owoce sezonowe i ciasteczko, na gorące śniadanie lub brunch: omlet, jogurt i sezonowe owoce, w porze obiadu spodziewać się można: łososia w słodkim chilli, zielonej fasolki, białego ryżu, sałatki i świeżych owoców, posiłki tego dnia wieńczy kolacja lub podwieczorek: penne z karczochami i świeżymi owocami na deser.

AirIndia oferują nie tylko posiłki bezglutenowe, ale także wiele innych uzależnionych od wiary czy przekonań.

W rodzimych liniach lotniczych LOT zamównienie posiłku bezglutenowego jest możliwe, jednak wymaga wcześniejszej konsultacji z Działem Obsługi Klienta, tel. 22 577 95 72

Posiłki bezglutenowe serwowane są bowiem w zależności od daty i miejsca podróży a nie długości lotu jak np. w przypadku Air France.

Za każdym razem jednak gdy samolotem wybieramy się zagranicę, warto u operatora lotu zasięgnąć informacji co do możliwości zamówienia bezglutenowego posiłku.

I jak często niestety pokazują internetowe komentarze posiłki na pokładach samolotów owszem są bezglutenowe ale jednocześnie bezsmakowe.

Wysokich lotów zatem i smacznego!

 

 
Komentarze

Copyright © 2012 GluNoMore
Projekt:
Realizacja: