Ogólne
Tagi:
celiakiagluten
Zobacz również:

Pierwsze wrażenia w podróży po Kaliforni. 

Ogólne
więcej
17.03.2015
Wiesz co zjesz

Restauracja na Placu Konstytucji obiecuje, że zjesz dobrze i świadomie. 

Restauracje
więcej

Bezglutenowy piernik autorstwa mojej mamy, więc najlepszy ;)

Przepisy
więcej
09.01.2015
Warsaw Potato

Warsaw Potato, czyli warszawski ziemniak na Nowym Świecie.

Restauracje
więcej

10.10.2012

Celiakia nie dla House'a
Nie ważne z jakich przyczyn trafiłeś/łaś na tą stronę. Ważne że jesteś. Może ciągle boli Cię brzuch? Może pomimo zdrowego jedzenia, np. pełnoziarnistych makaronów, chlebów masz tak duży dyskomfort trawienny, że nawet Activia z ziarnami Ci nie pomaga?

To może być celiakia, nietolerancja lub nadwrażliwość na gluten. Co zrobić żeby się upewnić? Po pierwsze unikaj lekarzy z tytułem profesora - oni w większości uznają, że nie ma czegoś takiego jak celiakia u dorosłych. Po drugie, pamiętaj, że jeżeli jesteś ubezpieczony, możesz w ramach NFZ dostać skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu na badania krwi, albo skierowanie do lekarza specjalisty, który wykona biopsję jelita cienkiego. Uzyskanie diagnozy wcale nie jest skomplikowane ani bolesne!

Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej - www.celiakia.pl.

Pamiętajcie też, że niezdiagnozowana i nieleczona celiakia lub nietolerancja glutenu nie tylko prowadzi do wyniszczenia organizmu, ale także do tak poważnych chorób jak niepłodność i nowotwory!

*Źródło zdjęcia:http://www.celiac.com/articles/22068/1/Diagnosed-with-Celiac-Disease-How-Lucky-You-Are-By-Danna-Korn/Page1.html
Galeria
Komentarze

Copyright © 2012 GluNoMore
Projekt:
Realizacja: