Ogólne
Tagi:
Polskaprodukty bezglutenowesklepy bezglutenowesklepy ze zdrową żywnościąwarszawa
Zobacz również:

Pierwsze wrażenia w podróży po Kaliforni. 

Ogólne
więcej
17.03.2015
Wiesz co zjesz

Restauracja na Placu Konstytucji obiecuje, że zjesz dobrze i świadomie. 

Restauracje
więcej

Bezglutenowy piernik autorstwa mojej mamy, więc najlepszy ;)

Przepisy
więcej
09.01.2015
Warsaw Potato

Warsaw Potato, czyli warszawski ziemniak na Nowym Świecie.

Restauracje
więcej

25.09.2012

Provena Pure Oat
Tego produktu nie trzeba nikomu przedstawiać. Jednak gdyby kogoś ominęło spotkanie z nimi, bądź dopiero co rozpoczynał swoją przygodę z dietą bezglutenową, kilka słów objaśnień. A więc są to zwyczajne płatki owsiane różniące się jednak od tych pozostałych dostępnych w sklepach tym, że nie zawierają glutenu. Niestety przez zanieczyszczone linie produkcyjne w zakładach, płatki owsiane, które z natury są bezglutenowe zostają wzbogacone o niepożądany gluten. I tutaj fińska firma Raisio wyszła naprzeciw oczekiwaniom osób z celiakią czy nietolerancją glutenu. Ich płatki są uprawiane, zbierane i pakowane oddzielnie od tych zbóż, które mogą zawierać gluten. Oprócz ich niekwestionowanych wartości odżywczych, dużą wartością samą w sobie jest znak przekreślonego kłosa, co daje gwarancję bezpiecznego posiłku.

 

Jak można się domyślać taki produkt do tanich nie należy, jednak ceny w sklepach różnią się tak bardzo, że warto by o tym wspomnieć.

 

Wśród moich poszukiwań, znalazły się najdroższe i najtańsze. Nie będę tu brać pod uwagę zakupów on-line, bo ceny rzeczywiście wydają się okazyjne, jednak koszty przesyłki psują tą radość.

 

A więc do sedna: najdroższe bo za cenę 23,90 zł spośród warszawskich sklepów jak dotąd okazały się płatki w sklepie Organic Farma Zdrowia w Wola Park na ul. Górczewskiej 124. Drugie miejsce pod względem drożyzny zajęły płatki w sklepie Zdrowa Żywność na ul. Złotej 11, kosztując 21 zł. Kolejne trzecie miejsce, z ceną 15,90 zł płatki czekające na Was na półce w Schowku Zdrowia w Al.Krakowskiej 239/241. Następne miejsca to niemalże ex aequo płatki dostępne na warszawskim Ursynowie, za cenę 14,80 zł w GluFree s.c. na ul Małej Łąki 1 oraz w Megasamie na ul. Surowieckiego 12.

 

Kto da więcej? Kto da mniej? Znacie inne ceny? Piszcie!

 

 

 
Galeria
Komentarze

Copyright © 2012 GluNoMore
Projekt:
Realizacja: