Ogólne
Tagi:
celiakiaglutenPolskaprodukty bezglutenowerestauracje bezglutenowesklepy bezglutenowewarszawa
Zobacz również:

Pierwsze wrażenia w podróży po Kaliforni. 

Ogólne
więcej
17.03.2015
Wiesz co zjesz

Restauracja na Placu Konstytucji obiecuje, że zjesz dobrze i świadomie. 

Restauracje
więcej

Bezglutenowy piernik autorstwa mojej mamy, więc najlepszy ;)

Przepisy
więcej
09.01.2015
Warsaw Potato

Warsaw Potato, czyli warszawski ziemniak na Nowym Świecie.

Restauracje
więcej

02.10.2014

GluNoMore w Radio Zet Chilli
Dzisiaj rano GluNoMore gościło w radio Chilli Zet wraz z dietetyczką Anną Jelonek. Godzinna audycja poświęcona była problemom diety bezglutenowej oraz życiu z celiakią.

Program rozpoczęłyśmy od wyjaśnienia czym jest celiakia i jak można ją zdiagnozować. Obaliłyśmy także mit, że na celiakię chorują tylko dzieci. Prawda jest taka, że zdiagnozowanym można być w każdym wieku, nawet po 70. roku życia! 

Ania opowiadała o diagnostyce, ja natomiast o pierwszych krokach jakie podjęłam po otrzymaniu diagnozy. Wspominałam, że nie było łatwo, szczególnie w kwestii żywienia się na mieście, jednak po niemal już trzech latach życia z tą chorobą wiem, że najważniejsze to dostosowywać rzeczywistość do siebie. Zarówno w audycji jak i w postach i komentarzach na fanpage'u namawiam, abyście otwarcie mówili o swoich potrzebach w restauracjach, barach itd.

Podobnie sprawa wygląda z wyjazdami, pamiętać trzeba, że zanim wybierzemy wycieczkę należy skontaktować się z obsługą hotelu, bądź innego miejsca do którego jedziemy. W wielu przypadkach posiłki bezglutenowe mogą być przygotowywane.

W trakcie audycji nie mogło oczywiście zabraknąć porad dietetycznych. Ania przedstawiła zbilansowany plan żywienia na cały dzień a ponadto udzieliła kilku przydatnych wskazówek jak obniżyć koszty bezglutenowych produktów.

I najważniejsze - dieta bezglutenowa nie odchudza! Dla osób zdrowych to chwilowa moda a dla nas lekarstwo. 

Niedługo podcast z wywiadu na stronie glunomore.com
Galeria
Komentarze

Copyright © 2012 GluNoMore
Projekt:
Realizacja: