Inne
Mapa dojazdu:

Wyświetl większą mapę
Tagi:
celiakiaglutenhotele bezglutenowePolskawarszawa
Zobacz również:

Pierwsze wrażenia w podróży po Kaliforni. 

Ogólne
więcej
17.03.2015
Wiesz co zjesz

Restauracja na Placu Konstytucji obiecuje, że zjesz dobrze i świadomie. 

Restauracje
więcej

Bezglutenowy piernik autorstwa mojej mamy, więc najlepszy ;)

Przepisy
więcej
09.01.2015
Warsaw Potato

Warsaw Potato, czyli warszawski ziemniak na Nowym Świecie.

Restauracje
więcej

26.10.2012

Hotel Victoria

Ceny:  


Adres:
Hotel Sofitel Warsaw Victoria
ul. Królewska 11
00-065 Warszawa
Polska
Bywają takie dni, kiedy poza światłem, które naszczęście jest jeszcze bezglutenowe,nie ma nic w lodówce. Ale są również takie chwile, kiedy człowiek ma ochotę na odrobinę luksusu w życiu zdominowanym pytaniem: Jak żyć?

 W rezutacie, poszukiwania kieruję dzisiaj w rejony poza domowe a w związku z tym dzisiaj o śniadaniu na mieście lecz dodatkowo w wersji de lux.

Jeżeli jak w powyższych zdaniach poszukujecie odskoczni od rzeczywistości, bądź często podróżujecie i właśnie zamierzacie lub już jesteście w Warszawie warto zatrzymać się i zjeść śniadanie w Hotelu Victoria (lub w wersji zaktualizowanej Sofitel).

Nie będę się rozpisywać o cenach pokoi, które jak wiadomo do tanich nie należą, aczkolwiek można przez rozmaite internetowe rozwiązania zatrzymać się w jednym z nich po niższej niż w proponowanej przez przemiłą recepcjonistkę cenie.

Wracając do śniadania zatem, najważniejsza na początek jest jego cena, a więc 95 zł za osobę. W tej cenie można się najeść do woli, więc im większy w tym przypadku żołądek, tym lepiej. Pomimo mojego późnego, bo zaledwie dzień wcześniej o godzinie 22, zgłoszenia o potrzebie bezglutenowego śniadania, zostałam mile zaskoczona, że zapewniono mi nie tylko chleb, ale także kelnerka oprowadziła mnie po licznych śniadaniowych bufetach, opowiadając, co napewno nie zawiera glutenu. A wybierać można spośród serów, dżemów, owoców, różnych rodzajów grzybków marynowanych, sałatek z tuńczykiem i oliwkami itd. Jedynym wyjątkiem tutaj były wędliny, które niestety nie są odpowiednie dla celiaka. W zamian za to zaproponowano mi jajecznicę lub omlet z warzywami na ostro, wykonane przy użyciu świeżych ziół i bezglutenowych przypraw.

Zatem po zajęciu loży w Sali Canaletta, którą polecam, ze względu na ciszę, jakiej nie zazna się w Sali gdzie znajdują się bufety, podana mi została świeżo parzona kawa, świeżo wyciskany sok, woda Evian oraz wspomniany wcześniej omlet.

W zasadzie nic nadzwyczajnego za tą cenę, ale nie ma co się oszukiwać. Tutaj nie płacimy za bezglutenowy chleb tostowy a głównie za ilość gwiazdek hotelu, standard restauracji, profesjonalną obsługę, lokalizację, a więc luksus.
Galeria
Komentarze

Copyright © 2012 GluNoMore
Projekt:
Realizacja: